• : 0224 250 11 00
Güvenli Alışverişin İpuçları

Güvenli Alışverişin İpuçları

Güvenli Alışverişin İpuçları: 

TatilHazinesi.com da yayınlanan tatil ilanları bilgileri ile yayınlanan reklamlar, tesis veya kullanıcı bilgileri sitemiz üyesi tesisler veya kişiler tarafından oluşturulmakta olup TatilHazinesi.com'un sitemize üye tesisler ve bu kişiler ile sitemizde üyeliğin bulunması veya sitemizin kullanıcısı olması dışında herhangi bir bağlantısı yoktur.

*** Güvenli Alışveriş için aşağıdaki açıklamaları göz önünde bulundurunuz.

* Tanımadığınız kişilere kapora ödemeyiniz. Telefon, havale, kredi kartı v.b. yöntemlerle para transfer etmeyiniz.

* İlan da belirtilen telefona ulaşamıyorsanız veya numara yanlışsa bu ilana şüphe ile yaklaşınız.

* Özel bilgilerinizi, T.C. Kimlik Numaranız, Nüfus Cüzdanı, Kredi ve Banka Kartı Bilgileri, Şifre v.b. bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız.

* Vasıta, emlak v.b. görmeden, incelemeden, borcu olmadığına emin olmadan ve ayrıntılı bilgi edinmeden almaya karar vermeyiniz. Resimler ve açıklamaları yanlış olabilir.

* Vasıtaların plakaları satıcının tercihi ile gizlenmiş olabileceği gibi araştırma yapamamanız için de özellikle gizlenmiş de olabilir.

* Ürünü kargo v.b. ile teslim alıyorsanız, mümkünse teslim almadan önce açıp kontrol edin sonra teslim alınız.

* İş ilanlarıyla ilgili kayıt ücreti, fotoğraf ücreti v.b. için ödeme yapmanız istenirse kesinlikle ödeme yapmayınız.

* İnandırıcı olmayan iddialara, çok ucuz ürünlere, kısa sürede zenginlik v.b. vaatlere kanmayın ve inanmayınız.

* Rezervasyon yapacağınız Otel veya Tesisi başka kanallardan da mutlaka araştırınız. Detaylı araştırma yapmadan rezervasyon yapmayınız.

* Rezervasyon  yapmadan önce  tercih edilen turizm tesisinin Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli olup olmadığının, turizm tesisinin kaç yıldız sahibi olduğu www.kulturturizm.gov.tr  ve https://yigm.ktb.gov.tr/TR-9579/turizm-tesisleri.html  adreslerinden sorgulayıp öğrenebilirsiniz.

* Rezervasyon yapacağınız tatil ve seyahat sitesinin Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi'ne (ETBİS) kayıtlı olup olmadığını https://www.eticaret.gov.tr/sirketsorgula adresinden sorgulayıp öğrenebilirsiniz. 

* Rezervasyon yapacağınız Turizm ve Seyehat Acentelerinin, Kendisini ve Yetki Belgesi Durumunu rezervasyon yapmadan önce  mutlaka TÜRSAB'dan  (Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği www.tursab.org.tr/acenta-arama )  Sorgulayınız ve başka kanallardan da mutlaka araştırınız. Detaylı araştırma yapmadan rezervasyon yapmayınız. Ayrıca; Gerekli durumlarda acentalar aracılığı ile rezervasyon yapmak istediğiniz  tatil tesisini de arayıp bu tatil acentasının otelleri veya tesisleri adına rezervasyon yapma yetkisinin olup olmadığını da öğrenmenizi tavsiye ederiz.

* Sözlü rezervasyona güvenmeyin, her şeyinizi yazışmayla yapınız!

* TatilHazinesi.com da ki ilanların veya bilgilerin veya reklamların hukuki cezai, maddi ve her türlü tüm sorumluluğu bunları oluşturan kullanıcı tesise ve/veya kişiye aittir. TatilHazinesi.com ve yöneticileri bu konudan sorumlu tutulamaz.

TÜRSAB ACENTA SORGULAMA, TURİZM İŞLETME BELGELİ TESİS SORGULAMA VE ETBİS'E KAYITLI SİTE SORGULAMA BAĞLANTILARINI 
WEB SİTEMİZİN EN ALTINDA BULUNAN SAYFALAR BÖLÜMÜNDE BULABİLİRSİNİZ.

* Aldatıcı veya uygunsuz olduğunu düşündüğünüz ilan veya tatil tesisi ve kişi bilgilerini lütfen, +90505 470 90 00 no.lu WhatsApp hattımızdan yazılı mesaj ile bize bildiriniz. WhatsApp üzerinden yazılı mesaj ile bildirilmeyen şikayetler dikkate alınmaz.

ÇLK Reklam Ltd. Şti.

Şirket Müdürü

Mustafa ÇELİK

07.08.2020